Minimal σχεδιασμός σε ένα διαμέρισμα 75 τετραγωνικών μέτρων και μοντέρνες επιλογές φυσικών υλικών, συνθέτουν την κατασκευή διαμερίσματος πρώτου ορόφου που δημιουργήσαμε στο Ηράκλειο Κρήτης, χρησιμοποιώντας ξύλο και κεραμίδι.
Πρόκειται για έναν χώρο άρρηκτα συνδεδεμένο με τις ανάγκες του ιδιοκτήτη, όπως τις αφουγκραζόμαστε και όπως μας τις περιγράφει ο ίδιος.
Η κατοικία μοντέρνας αισθητικής έχει κατασκευαστεί βάσει όλων των προβλεπόμενων προδιαγραφών, ώστε να είναι λειτουργική και να μπορεί να φιλοξενήσει μία οικογένεια. Παράλληλα, ο σχεδιασμός του διαμερίσματος έχει γίνει βάσει του αντισεισμικού κανονισμού. Εξοικονομεί ενέργεια και φτάνει σε πολύ υψηλή ενεργειακή κλάση.
Η κατασκευή προβλέπει άνετα μπαλκόνια που συμφωνούν με τις προδιαγραφές που έχουν οριστεί από τη μελέτη.
* Δημιουργία 3D απεικονίσεων: Ελεάννα Αράπογλου